RN Računalniški program za analizo uspeha učencev v osnovni šoli

Prenos namestitvene datoteke

NAVODILA ZA DELO S PROGRAMOM

DOMAČE NALOGE

V eAsistentu najprej izberemo šolsko leto, gremo v meni »Izpisi«, tam izberemo »Domače naloge«. V ustreznem oknu izberemo oddelke in kliknemo gumb »Pripravi Excel«. Sledi gumb »Prenesite izpis«. Pridobljeni datoteki damo ime npr. DomNal.xlsx.

V eAsistentu gremo zopet v meni »Izpisi«, tam izberemo »Izvoz zaključenih ocen« in v oknu, ki se nam odpre, izberemo oddelke, za katere želimo pridobiti ocene. Izberemo še ocenjevalno obdobje (najbolje »Konec pouka«), nato le še kliknemo gumb »Pripravi Excel«. Sledi gumb »Prenesite izpis«. Datoteki damo ime npr. OceneDN.xlsx.

V pridobljeni Excelovi datoteki OceneDN.xlsx, ki smo jo izvozili iz eAsistenta, uredimo:

• vrinemo stolpec za % izdelanih domačih nalog pri matematiki;
  • ročno vnesemo podatke o % izdelanih domačih nalog, ki smo jih dobili v datoteki DomNal.xlsx;
  • odstranimo morebitne prazne vrstice (učenec se je sredi leta izpisal);
  • odstranimo vse predmete razen matematike;
  • v 8. in 9. razredih prenesemo ocene skupin v oceno matematike;
  • uredimo vrstni red stolpcev:
    • DN% (med 0 in 100)
    • MAT

Prva vrstica mora biti glava. Shranimo kot .csv datoteko (ločeno z vejico). Za ločilni znak izberemo znak »;«. To datoteko nazadnje uvozimo v program.

USPEH PRI NPZ:

V eAsistentu najprej izberemo šolsko leto, gremo v meni »NPZ«, tam izberemo »Redni rok NPZ«, nato jeziček »Rezultati«. Kopiramo vse celice tabele in jih prilepimo v prazno Excelovo datoteko.

V eAsistentu gremo zopet v meni »Izpisi«, tam izberemo »Izvoz zaključenih ocen« in v oknu, ki se nam odpre, izberemo oddelke, za katere želimo pridobiti ocene. Izberemo še ocenjevalno obdobje (najbolje »Konec pouka«), nato le še kliknemo gumb »Pripravi Excel«. Sledi gumb »Prenesite izpis«. Datoteki damo ime npr. OceneNPZ.xlsx.

V pridobljeni Excelovi datoteki OceneNPZ.xlsx uredimo:

• odstranimo vse predmete razen matematike, slovenščine in 3. predmeta;
  • v 9. razredih prenesemo ocene skupin v oceno predmeta;
  • vrinemo stolpce za % pri NPZ vseh 3 predmetov;
  • uredimo vrstni red stolpcev:
  • NPZ_MAT (med 0 in 100)
  • SLO
  • NPZ_SLO (med 0 in 100)
  • PREDMET3
  • NPZ_PREDMET3 (med 0 in 100)

PRIMERJAVA OCEN V RAZLIČNIH LETIH ŠOLANJA

V eAsistentu najprej izberemo šolsko leto, gremo v meni »Izpisi«, tam izberemo »Izvoz zaključenih ocen« in v oknu, ki se nam odpre, izberemo oddelke, za katere želimo pridobiti ocene. Izberemo še ocenjevalno obdobje (najbolje »Konec pouka«), nato le še kliknemo gumb »Pripravi Excel«. Sledi gumb »Prenesite izpis«. Datoteki damo ime npr. Ocene1.xlsx.

Nato v eAsistentu izberemo naslednje (ali pač poljubno) šolsko leto in izvozimo še datoteko Ocene2.xlsx.

V obeh uredimo:

• v 8. in 9. razredih prenesemo ocene skupin v oceno matematike, slovenščine in angleščine;
  • odstranimo morebitne prazne vrstice (učenec se je sredi leta izpisal);
  • izračunamo povprečno oceno vseh predmetov in njeno vrednost kopiramo v nov stolpec;
  • odstranimo vse predmete razen matematike, slovenščine in angleščine;

Tako dobimo 2 tabeli z naslednjimi stolpci:

• SLO
  • TJA
  • USPEH

Prva vrstica mora biti glava. Shranimo kot .csv datoteki (ločeno z vejico). Za ločilni znak izberemo znak »;«. Ti datoteki nazadnje uvozimo v program.

SLIKE ZASLONA

Slika 1 of 4